О. В. Збруцький1, Г.В. Сарибога1, П. В. Неводовський2, А. П. Видьмаченко2, О.В.Івахів3,.
1 Національний технічний університет України «КПІ», Київ, Україна,
2 Головна астрономічна обсерваторія НАН України, Київ, Україна,
3 Національний університет «Львівська політехніка», Львів, Україна.
Зміни оптичної товщини аерозолю у верхніх шарах земної атмосфери є однією з причин які обумовлюють зміни клімату на Землі. Поляриметричні виміри аерозолю в УФ - ділянці спектра, де стратосферний озоновий шар повністю поглинає сонячне випромінювання, дозволяють ефективно проводити дослідження причин цих змін [1-5].
Така задача може бути вирішена за допомогою дистанційного зондування стратосферного озонового шару с борта штучного супутника Землі за допомогою ультрафіолетового поляриметру (рис.1). Над розробками таких приладів активно працюють науковці різних країн світу[6-11].
Рис. 1 Модель об'єкта дослідження стратосферного аерозолю Землі за допомогою космічного ультрафіолетового поляриметру
14.03.2017 в аудиторії 219 корпусу №28 Факультету авіаційних і космічних систем відбувся семінар на тему «Перспективні розробки та ідеї космічних місій».
Питання, що були розглянуті на семінарі:
1.Коротка інформація про заплановану діяльність спільного науково-освітнього центру та конкурсах перспективних проектів;
Доповідачі: О.В. Збруцький, О.П. Федоров.
Доповідач: Г.В. Лізунов -зав.лаб ІКД.
3.Проблематика досліджень в умовах мікрогравітації в поточних космічних программах; Доповідач: О.П. Федоров -директор ІКД.
Участь у роботі семінару приймали студенти, молоді вчені та викладачі факультетів АКС, РТФ, ІЕЕ та представники Інституту космічних досліджень НАН України.
З детальною інформацією стосовно конкурсу перспективних проектів можна ознайомитися за наступним посиланням:
http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/news1/Pages/View.aspx?MessageID=2901
Запршуємо бажаючих прийняти участь у даному конкурсі проектів
Факультет авіаційних і космічних систем за результатами науково-інноваційної роботи в минулому році зайняв одне з перших місць в нашому університеті. Значний внесок в це зробила кафедра приладів на систем керування літальними апаратами, яку очолює доц. Лукомський В.Г. На кафедрі ведеться комплексна з науково-інноваційна, навчально-методична, міжнародна, організаційна робота та підготовка спеціалістів за сучасними технічними спеціальностями
- „Авіаційна та ракетно-космічна техніка” (Літаки і вертольоти) – аеродинаміка та автоматизоване проектування об'єктів авіаційно-космічної техніки;
- „Авіоніка” ( Системи керування літальними апаратами і комплексами) - розробка цифрових систем керування, засобів навігації та орієнтації рухомих об`єктів.
Основні напрямки наукових досліджень кафедри, до яких активно долучаються студенти, пов’язані з конструюванням малих пілотованих та безпілотних літальних апаратів (БПЛА); розробленням і дослідженням мікро- та наносупутників; розробленням адаптивних і робастних системи керування літальними апаратами, інтегрованих (інерціальних та супутникових) навігаційних систем; створенням алгоритмів використання геоінформаційних систем (ГІС) для задач керування літальними апаратами; розробкою навігаційних датчиків та систем на основі новітніх фізичних принципів; автоматизацією проектування і випробування об'єктів авіаційної та космічної техніки; системами керування та навігації на основі машинного зору (computervision); роботехнічними комплексами.