JP Blog - шаблон joomla Окна

Наукова робота

EWENT: Погляд з середини

ПРОЕКТ EWENT ПРОГРАМИ ERUSMUS MUNDUS

Продовжується участь нашого університету в проекті EWENT програми Європейського союзу ERASMUS MUNDUS, який триває до 2015 року (дивись сайт проекту ewent.kpi.ua, ewent.meil.pw.edsu.pl). 16 студентів, аспірантів та співробітників НТУУ “КПІ” стали його учасниками вже на першому етапі. Cьогодні ми публікуємо перші враження “першопрохідців”, які вже повернулися з стажування, та тих, хто перебуває в університетах Європи — наших партнерах по проекту.

"Я был студентом ФАКС на протяжении 5-и лет (4 года бакалаврата и один год магистратуры). Когда я увидел обьявление о магистерской программе в Европе по робототехнике (Erasmus Mundus EMARO), решил, что нужно попробовать. Конечно, процедура была непростая,так как тогда наш университет еще не участвовал в этой программе. Требовалось знание английского языка, подтвержденного международными сертификатами (IELTS или TOEFL). Я пошел на курсы интенсивной подготовки к IELTS, подготовил и перевел все остальные документы и отправил. Сначала я получил отказ и был в списке ожидания, но позже мне сообщили, что я зачислен. Так началась моя история покорения Европы."

Моя программа состояла из 2-х годичного обучения в двух странах Европы - Италии (Генуя) и Польше (Варшава). Программа открыла мои глаза на мир. Если раньше я шел по узкому коридору жизни, то теперь мне предоставилась возможность вырваться в огромный зал. Поначалу было очень сложно учиться, все лекции, презентации и экзамены сдавать нужно было на английском, но постепенно втянулся. Интереснейшие предметы, отличные профессора, великолепная материальная база (изучая робототехнику, нам предоставилась возможность работать с передовыми технологиями в современных лабораториях) и самое главное - внедрение в иную культуру, даже две. Если поляки близки нам по менталитету, то итальянцы - это совершенно другие. Но эти два года дали мне очень многое: я познакомился с людьми со всего (в буквальном смысле слова) мира, поучаствовал в нескольких серьезных исследовательских проектах под патронатом Европейского Союза, написал и защитил диплом, получив двойной диплом - итальянский и польский. Конечно, всего этого я бы не добился, не имей хорошей подготовки, которую дал мне Киевский политехнический институт. Это дало мне возможности искать работу, так как, например в Польше диплом об окончании ВУЗа дает автоматически для граждан Украины право на легальную работу. После месяца интенсивных поисков я нашел работу в немецкой фирме в Варшаве, занимающейся просчетом и продажами лифтовых систем. Тут пригодились знания английского и русского, равно как и техническое образование. Для старта карьеры я более чем рад такому варианту. Кроме этого, легальная работа дает возможность получить карту побыту (аналог визы в Польше) и легально пребывать в стране. Так что благодаря программе Erasmus Mundus я смог получить два европейских диплома, найти работу и остаться жить в Европе.

По моему личному убеждению, главная цель подобного рода программ не столько учеба, хотя она очень важна, а как раз возможность внедриться в другую культуру, изучить и познать другую страну, ее язык и культуру, и получить прикладные навыки решения проблем.

Всем студентам хочу посоветовать - не бойтесь неизвестности, если есть возможность ехать по таким программам, как EWENT - дерзайте! Потом таких возможностей уже может и не быть. Я ни разу не пожалел о своем решении. Так что стучитесь и Вам откроют!”

Владимир Хоменко,
бакалавр КПІ, магістр
Варшавської політехніки та
Генуезьського университету
технологій

Два семестри в Чехії, або як я обирав програму обміну

Минулого року в КПІ сталося дві події. Хороша - наш університет приєднався до програми академічного обміну EWENT, погана - видатний вчений в галузі розпізнавання образів із світовим ім'ям – Михайло Іванович Шлезінгер – в свої 72 роки перестав викладати в нашому університеті. Тому можливість стажування в лабораторії Center for Machine Perception Чеського технічного університету, який є одним із провідних наукових центрів в цій ж галузі, стала дуже в нагоді.

Про стажування хочу сказати наступне. По-перше, це дуже позитивне ставлення в Європі до академічної мобільності. В лабораторії пряд зі мною працюють три чеха, один австрієць, один мексиканець, росіянка та китаянка. Кожен привносить до роботи щось своє (а це і стиль програмування, і методи досліджень,і стиль написання наукових статей), кожен день за склянкою чаю о 14.30 проходить обговорення в неформальній обстановці доповідей, зроблених на останніх конференціях, поточних проектів та просто спілкування. По-друге, це відсутність "професійних викладачів" в центрі (про весь університет казати не ризикну). Це означає, що всі робітники центру працюють над науковими та науково-комерційними проектами (більшість із них - на замовлення таких компаній, як Samsung, Google, та інших), вони є і теоретиками, і практиками, можуть, як розробити алгоритм, так і ефективно реалізувати його. І вже у якості додаткового навантаження йде викладацька робота. Таким чином викладачі викладають саме ті предмети, що безпосередньо відносяться до їх дослідницької діяльності. У цих людей я навчився дуже багатьом речам (а більше ще треба опанувати). По-третє, попрацювати в атмосфері одного з провідних науково-дослідних центрів в Європі та побачити, що саме є актуальним на даний час, саме по собі є дуже корисним. Крім того, неформальні зв'язки і контакти у науковому середовищі можуть стати в нагоді для реалізації спільних майбутніх наукових та освітніх проектів.

Скажу про деякі речі, що викликали подив та захоплення. Всі лекції зазвичай проводять чеською мовою. Але якщо серед студентів є хоч хтось, хто не розуміє чеської, то викладач переходить на англійську. Нею вільно володіють майже всі студенти та викладачі. Більше того, переважна більшість наукових статей, а тим більше дисертацій (магістерських та докторських), пишуться виключно англійською мовою – щоб колеги з інших країн мали можливість використовувати здобуті наукові результати. З того, що не входить до освітньої частини, але вразило не менше - в студмістечку є велика студентська їдальня- ресторан із величезним меню (одних видів сиру там я нарахував шість у різних блюдах) та великими знижками для студентів.

Попереду ще другий семестр стажування, а я хочу подякувати програмі EWENT за чудову нагоду підвищити свій науковий та культурний рівень.

Дмитро Мішкін,
аспірант ФАКС

“Моє стажування проходило в Школі мов Коледжу гуманітарних наук та туризму Дублінського інституту технологій. Відвідання занять дало мені можливість в повній мірі насолодитися справжньою англійською мовою, познайомитися з різними техніками викладання іноземних мов та поглибити свої знання на практиці. За підтримки ірландського колеги Нола Дінея я презентувала доповідь на тему «Невідома Україна» та ознайомила викладачів Школи мов та Школи фізики з історією та культурою українського народу. Головними здобутками мого стажування стали отримання неоціненного досвіду, особистісний ріст та підвищення мотивації в досягненні професійних цілей, розробка курсу з «Основ міжкультурної комунікації» для студентів підготовчого відділення ЦМО завдяки порадам викладачів Школи мов DIT та написання англійською мовою методичного посібника «Англійська мова для студентів інженерних спеціальностей». Враження від перебування в європейському університеті дуже чудові і їх неможливо описати словами.

Я хочу подякувати всім координаторам проекту EWENT так та їх командам як в нашому університеті, так і в Дублінському інституті технологій за професійно організовану роботу, всебічну підтримку та їх величезний внесок в особистісний, професійний та науковий розвиток учасників проекту.”

Викладач кафедри мовної підготовки
Центру міжнародної освіти
Калініна Олена

Навчання по-європейськи, або Послання від київських політехніків в Європі київським політехнікам в Києві

Проект EWENT для нас - це шанс побачити сисему європейського навчання з середини, отримати знання та досвід шляхом консолідації з нашими колегами з більшості європейських країн одночасно. В єдиному колективі ми здійснюємо обмін досвідом та будуємо нові шляхи та методи до розвязання найсучасніших задач та проблем технічної науки, більше того ми створюємо нові інтернаціональні команди для розв’язання конкретних задач, синтезуючи передові знання кожного учасника в єдину систему, що дає змогу оптимального використання потенціалу європейських наукових шкіл. Працюємо з колегами з Німеччини, Австрії, Австралії, Франції, Португалії, Іспанії, Італії, Албанії, Росії, Білорусі, Казакстану, Молдови та Польщі. Проект зібрав кращих студентів, аспірантів та викладачів з ВНЗ Європи. Таким чином було створено систему за принципом «навчання кращих для найкращого результату”.

На презентації програми в НТУУ “КПІ” мою цікавість викликало те, що на відміну від інших проектів програми Erasmus Mundus, проект EWENT націлений на просування стандартів технічної освіти Європейського Союзу в Білорусі, Молдові та Україні. Тож зрозумів, що такий шанс втрачати не можна!

Обираючи ВНЗ для стажуваня, не дарма обрав Варшавську політехніку. Ще пять років тому, будучи в Польщі на практиці, організованій спільно нашим факультетом та його польським побратимом факультетом енергетики і авіації, був вражений як науковим потенціалом Варшавської політехніки, так і красою польських міст і дружнім ставленням польського народу. Зараз з впевненістю можу підтвердити: Варшавська політехніка – це дійсно побратим Київського політеху. Не тільки на словах, в “душі університету”!

Навчання нелегке та дуже цікаве. Ми отримуємо передові знання, маємо можливість спілкуватися з професорами, що приїздять читати лекції з усіх куточків світу - від Японії до США. Маємо доступ до тестових залів та лабораторій, обладнаних відповідно до європейського рівня останніми моделями відповідного устаткування. Це нові знання, нові підходи до вирішення наукових питань, бачення методик та алгоритмів вирішення проблем в світовій практиці. Це не лише колеги з багатьох країн – це наші нові інтернаціональні друзі!

Варшавська політехніка – це величний храм наукового знання, в якому атмосфера навчання і науки пронизує все: від бруківки плацу Політехніки до лабораторій і тестових залів. Студенти в університеті навчаются старанно і на сто відсотків віддають себе навчанню. Але життя студента варшавської політехнікі не обмежується одним тільки навчанням. Спортивні змагання, захоплюючі подорожі, бали, вечірки – це тільки мала частина колоритного, насиченого життя польского студента. Активну діяльність веде велика кількість наукових гуртків та клубів, тож кожний має змогу знайти додаткове джерело втамування своєї “наукової спраги”. Для любителів активного відпочинку завжди є можливість туристичних походів, в більшості гуртожитків є свій спортзал, а в центральному є ще й басейн і великий тренажерний зал і зали для баскетболу й волейболу. А добратись будь-куди не проблема, адже транспорт функціонує дуже пунктуально, з точністю до хвилини й цілодобово. Ще й студентський квиток дає знижку майже на все. Польські друзі не дають нам нудьгувати! Іноземним студентам тут завжди раді, молодь дуже швидко знаходить спільну мову з іноземцями, тому тут завжди можна почувати себе як вдома.

Проект EWENT - це подорож у прекрасне, сповнена пригод та яскравих подій, що залишиться у пам’яті як найкраще зі студентських років!

Олексій Курдеча,
аспірант ФАКС

«Варшава оказалась не такой большой, как я ее себе представлял, но очень уютным и милым городом. Первое, что меня удивило – как с такими узкими улицами в столице почти нет пробок. Как выяснилось потом, в городе очень хорошо развит общественный транспорт и применяются жесткие правила к нарушителям парковки. Также я отметил любовь поляков к быстрой езде, которая особенно заметна ночью, когда дороги в городе пусты.

Студенческий городок Варшавской Политехники, также как и КПИ, практически весь находится на одной территории в центре города. Но к сожалению нету такого чувства автономии и «студенческого духа», который присутствует в нашем университете. Возможно это связано с тем, что корпуса находятся вблизи или между зданиями, которые не имеют отношения к институту, а также нет такого роскошного парка, как в Киеве. Но этот минус вполне компенсируется первым корпусом Варшавской Политехники, войдя в который первый раз, у меня захватило дух! В него хочется приходить опять и опять, просто чтобы любоваться архитектурой. При этом почти каждый день внутри проходят какие-нибудь студенческие ярмарки или выставки. Я был приятно удивлен на открытии учебного года, когда именно в нашем университете собрались все ректора ВУЗов Польши (и даже не технических), что негласно говорит о победе естественных специальностей над гуманитариями! Кроме того, они были одеты в королевские мантии, что придавало празднику особый аристократический дух. В нашем корпусе «Механики и Авионики» так же есть довольно большой ангар, в котором достаточно инструмента для производства углеродных композитных материалов, а также есть небольшое помещение, в котором тестируются нагрузки на крылья самолетов\планеров. И некоторые из этих планеров, разработанных в университете, имели коммерческий успех. Почти в каждой аудитории стоят проекторы, поэтому обычно преподаватели приходят на пару просто с ноутбуком, а после пары содержание лекции можно загрузить с сайта. Это очень удобно, потому что достаточно делать только пометки в тетради и полностью погружаться в материал, а не отвлекаться на переписывание всего с доски.

Ну а сама учеба довольно не проста. Не скажу, что предметы очень сложные, но не легко дается обучение на английском. Существуют множество технических терминов, перевод которых я не знал. Но стипендия (1000 евро) мотивирует на круглосуточное обучение, поэтому я выкладываюсь на полную, и думаю, что вскоре такой проблемы уже не будет».

Шеремет Илья,
студент ФАКС

Тож запрошуємо всіх до участі в нашому спільному проекті!

Л.Стецюк,
інженер ФАКС, відповідальний
виконавець проекту EWENT