Мiжнароднi новини

Співпраця з Китайською народною Республікою

Наприкінці березня 2014 р. відбувся візит до КНР співробітників кафедри приладів та систем керування літальними апаратами ФАКС до КНР на запрошення китайських колег. Делегація відвідала Дайлянський морський університет та Оптоелектронну науково-технологічну компанію «Sunshine» в м. Хефей провінції Анчой та мала зустрічі в Пекіні з представниками деяких навчальних на комерційних структур.

В департаменті науки і технологій Дайлянського морського університету обговорювались питання спільних робіт по створенню робототехнічних комплексів для очищення корпусів морських суден та дистанційно керованих роботів для роботи в шкідливих умовах, подібних до тих, що створені в МНДІ ПМ «Ритм» факультету авіаційних і космічних систем.

Оптоелектронна науково-технологічна компанія «Sunshine» зацікавлена у розробці кутовимірювальної системи на лазерних гоніометрах для задач прецезійного будівництва. Такі системи мають багато спільного з автономними системи орієнтації, які розробляються на кафедрі приладів та систем керування літальними апаратами ФАКС. Компанія виявила також інтерес до більш детального знайомства з безпілотними літальними апаратами, створеними на кафедрі.

На зустрічах в Пекіні йшлося про пропозиції китайським фірмам інноваційних розробок вчених нашого університету, які готові до впровадження у виробництво, та про можливості фінансування спільних перспективних досліджень.

Китайські колеги висловили готовність підтримати роботу нашого університету по відкриттю в НТУУ «КПІ» Інституту Конфуція, метою якого було б не лише знайомство з китайською культурою та історією, але й надання можливості вивчення китайської мови громадянами нашої країни, в першу чергу студентській молоді, яка бачить перспективу співпраці з китайськими організаціями насамперед в науковій та технічній сферах.

З обговорених питань були підписані відповідні протоколи та угоди.