JP Blog - шаблон joomla Окна

Мiжнароднi новини

СТАРТУЄ ПРОЕКТ ACTIVE ПРОГРАМИ ERASMUS MUNDUS

В Варшаві відбулася стартова конференція проекту ACTIVE (Atlantic Caucasus Technical universities Initiative for Valuable Education), в якому наш університет є співкоординатором разом з Варшавською політехнікою.

Координатори проекту від університетів - партнерів обговорили питання організації роботи на наступні 3 роки та завдання на найближчий період. Вирішено оголосити перший набір кандидатів для участі в проекті з 1 грудня 2013 року та завершити прийом документів 30 січня 2014року. Після чого буде проведена експертна оцінка поданих кандидатами документів. За її результатами Комітет менеджменту – основний робочий орган проекту – на своєму засіданні в березні – квітні 2014 року прийме рішення про надання грантів на участь в проекті.

На конференції прийнято рішення про надання в першому наборі близько 120 грантів для всіх категорій учасників, з яких для 6 українських вузів – партнерів з 20 всіх партнерів передбачено попередньо 55 грантів: бакалавр - 15, магістр - 15, аспірант - 13, докторант - 5, співробітник – 7. Не дивлячись на попередній розподіл, остаточне рішення про надання грантів буде прийматись на підставі аналізу документів, наданих кандидатами (див сайт проекту http://active.meil.pw.edu.pl/), та отриманого ними рейтингу. Тому кандидатам потрібно приділити особливу увагу до складання на змісту цих документів. Як відомо, програма Європейського союзу Erasmus Mundus є програмою мобільності у сфері вищої освіти і спрямована на гармонізацію вищих шкіл  Східної та Західної Європи. Одним з шляхів цього процесу є  обмін на навчання та стажування студентів, аспірантів та співробітників. Особливістю проекту ACTIVE є те, що він спрямований на реалізацію цієї програми в галузі технічних спеціальностей вищих навчальних закладів. Для збільшення кількості грантів для учасників проекту прийнято рішення обмежити термін навчання для студентів, аспірантів та докторантів до 10 місяців (1 навчальний рік), а стажування для співробітників – до 2 місяців. Кожний кандидат може подати заявку відразу до 3-х університетів – партнерів проекту. При цьому такими університетами для країн східної Європи – України, Молдови, Білорусі, Грузії та Вірменії є університети Західної Європи: Варшавська політехніка, Центральна Школа Нанта (Франція), Чеський технічній університет (Прага), Дублінський інститут технологій (Ірландія), Будапештський університет технології та економіки (Угорщина), Університет Країни Басків (Іспанія), Університет Тренто (Італія), Саусемптонський університет ( Велика Британія). Необхідно також мати на увазі, що приймаючий університет надає перевагу студентам та аспірантам (докторантам), які бажають навчатися не менше 1 навчального року (10 місяців).

Мова навчання за програмою проекту прийнята англійська, проте  приймаючий університет надає деяку перевагу кандидатам, які володіють мовою країни цього університету. Враховуючи досвід аналогічного проекту EWENT, кандидати будуть додатково проходить on-line тест з англійської мови.

Відбір кандидатів на отримання грантів проекту здійснюється за рейтингом, що складається з двох частин: оцінки кандидата базовим (рідним) університетом  та оцінки, яку дає приймаючий університет на підставі  аналізу наданих кандидатом документів: виписки з залікової книжки про успішність, яка завіряється деканатом базового університету (для студентів), мотиваційного листа з викладенням свого бачення участі в проекті, рекомендації професора базового університету (для аспірантів та докторантів), плану роботи в приймаючому університеті (для співробітників та аспірантів і докторантів), мовного сертифікату.

Учасниками проекту можуть стати особи, які навчаються або працюють в університеті – партнері (так звана група 2), причому студенти – бакалаври, починаючи з 3-го курсу. Приймаючи до уваги, що отриманий учасником грант починає діяти з наступного семестру, рахуючи з моменту оголошення набору, розпочинати участь в ньому можуть бакалаври вже 2-го курсу. На магістерську програму зараховуються особи, що мають ступінь (диплом) бакалавра та зараховані до магістратури. Враховуючи особливість навчального процесу  - зарахування в магістратуру відбувається після закінчення терміну подачі заявок на участь в проекті, для надання можливості участі в проекті магістрам 1-го року навчання вирішено приймати документи на участь в проекті бакалаврів останнього року навчання ( для наших студентів це 4-й кус) без диплому бакалавра та довідки про зарахування до магістратури, які повинні будуть надані після їх отримання ( в разі успішного проходження кандидатом конкурсного відбору).

Для вибору вузу-партнера необхідно звертатись на сайти проекту ACTIVE. Необхідно мати на увазі, що прослухані в приймаючому університеті курси мають (за умовою проекту) бути зараховані в рідному університеті, вони повинні бути максимально наближеними або спорідненими з навчальним планом спеціальності рідного ( базового ) університету. Тому Угода на навчання, яку повинен скласти учасник проекту, має бути ретельно опрацьована та погоджена як базовим, так і приймаючим університетом.

Учасники проекту забезпечуються стипендією, квитками на авіатранспорт, медичним страхуванням. Приймаючий університет сприяє розміщенню учасника проекту в гуртожитку, або пошуку іншого житла, вартість якого сплачується з стипендії.

Одночасно з проектом ACTIVE продовжує виконуватись проект EWENT цієї ж програми. На конференції прийнято рішення про 3-й набір учасників цього проекту з 11 грудня 2013 року, який буде тривати до 30 січня 2014 року. Умову участі такі ж, як і в проекті ACTIVE. Оскільки переважна більшість грантів були виділені на два перші набори, в останньому, 3-му наборі буде надано 20 грантів для всіх категорій учасників.

Участь в проектах – це чудова можливість познайомитись з навчальним процесом в країнах Євросоюзу, провести наукові дослідження за темою дисертації на сучасному обладнанні, встановити партнерські контакти та познайомитись з культурою іншої країни.

Л. Стецюк, інженер ФАКС, координатор проекту АСTIVE