JP Blog - шаблон joomla Окна

Останні новини

Зустріч в університеті DeNayer (Бельгія)

У 2009 році, у рамках програми TEMPUS, що спрямована на модернізацію вищої освіти та створення єдиного освітнього простору країн ЄС, було розпочато проект CRIST - "Реформування освітніх програм у галузі космічних технологій". 


Головна мета проекту полягає у спільній розробці та впровадженні нової навчальної програми за напрямком "Проектування та використання малих космічних апаратів: мікро- та нано - супутників". Створення мікросупутників, якими вважають космічні апарати масою до 100 кг., є новим і дуже перспективним напрямком розвитку космічної техніки.

У НТТУ "КПІ" розробка мікросупутника такого класу для зондування земної поверхні здійснюється з 2006 року, в рамках програми "Космічна техніка і роботехніка". Отже, участь у проекті CRIST є дуже важливою для залучення додаткових кваліфікованих фахівців до роботи над мікросупутником.

З 21-го серпня по 4 вересня, в рамках програми TEMPUS, в університеті DeNayer проходили літні курси для представників 8 вищих навчальних закладів з України, Росії і Казахстану. Від НТУУ "КПІ" участь у курсах брали співробітники та студенти кафедри приладів та систем керування літальними апаратами факультету авіаційних та космічних систем.

>Основною метою подорожі було поглиблене вивчення системи автоматизованого проектування Pro/Engineer та ознайомлення із станцією наземного контролю за науковими супутниками. Окрім цього професор Шольц з університету ТУ Берлін проводив тренінг з маркетингу.

Система автоматизованого проектування Pro/Engineer дозволяє значно підвищити швидкість розробки, проектування та підготовки до виробництва авіаційної та космічної техніки. З цього року її впроваджено у навчальний процес на факультеті авіаційних та космічних систем. Навчання ведеться у новому дисплейному класі, відкритому за програмою TEMPUS.

У рамках курсів були проведені екскурсії до центру керування морським трафіком у Антверпені, станції стеження за супутниками у Реду, корпорації QinetiQ Space, та європейського космічного центру. 24 серпня відбулася координаційна нарада, за участю представників університетів, та організаторів проекту CRIST. На нараді були заслухані звіти учасників проекту, та прийнята програма подальших дій.

>Стажування у Бельгії можна назвати дуже результативним. Працівниками та студентами кафедри були отримані яскраві враження не тільки наукового змісту, а й від культурного життя Бельгії, були вражені красою міста Брюссель, його традиціями та життєвими умовами європейської країни. Також одним із найважливіших результатів поїздки стало налагодження дружніх відносин із представниками інших вищих навчальних закладів.