ФАКС – 25

Виповнюється 25 років з дня відкриття факультету авіаційних та космічних систем КПІ імені Ігоря Сікорського.

Сьогодні на факультеті працюють 11 професорів, 35 доцентів, 11 старших викладачів, 5 асистентів та 17 штатних наукових співробітників, навчається всього 529 студентів, в тому числі 55 іноземних.

На факультеті працювали та працюють: 13 лауреатів  Державних премій України та СРСР, 8 з них отримали цю почесну нагороду на факультеті; 2  Заслужених працівники вищої школи; 1 Заслужений працівник народної освіти,  5  Заслужених діячів науки і техніки України.

Почесними докторами факультету авіаційних і космічних систем обрані перший космонавт незалежної України Леонід Костянтинович Каденюк та перший космонавт Німеччини Ульріх Вальтер.

За час роботи факультету видано більше 20 підручників з грифом МОН, близько 61 навчальний посібник, 32 монографії, більше 50 дистанційних курсів, більше 600 методичних вказівок.

Факультет підготував 72 кандидатів та 16 докторів наук;

- отримав 85 патентів та 42 свідоцтва на право інтелектуальної власності.

Факультет надав  не бюджетних (платних) освітніх послуг в середньому на рік на 2,1 млн.грн,

- виконав НДР та ДКР - 89; обсяг договірної тематики (в середньому на рік) – 2,5 млн. грн.,

-в тому числі міжнародних наукових контрактів  - 22 обсягом  (в середньому на рік) – 300 тис. грн.

Обсяг небюджетного фінансування  факультету в 2017р. склав 25% від загального.

Підприємства, на яких працюють випускники факультету: ДП ”Антонов”, ДКБ «Південне»,   КП СП ”Арсенал”,  , КБ ”Луч”, ”Київський авіаційний завод”,  “НВО ім. Артема“, ДП «Укрметртестстандарт», “Global Logic - Україна”, “Прогрестех-Україна”, ПАТ «Мотор Січ», НВО “Київський завод автоматики“.

Факультет підготував 3066 вітчизняних спеціалістів. 19 з них захистили докторські та кандидатські дисертації.

Факультет   підготував 156 спеціалістів та  280  стажистів для зарубіжних країн. Найбільше для Туреччини  - 107, Ірану – 17, Китаю – 260 стажистів. В 2017/2018 н.р. кількість іноземних студентів на факультеті складає 10% загальної кількості здобувачів вищої освіти.

Впроваджені у виробництво розробки вчених факультету:

• декілька типів робототехнічних комплексів для ЧАЕС;
  • еталон змінного струму для МО України
  • декілька типів навігаційних приладів та систем на НВО “Київський завод автоматики“ та КП СП «Арсенал»,
  • інформаційно-вимірювальні комплекси на НПО «Меридіан», ДП «Антонов»,
  • БПЛА для МО та Держприкордонслужби України