Мiжнароднi новини

СЕМІНАРИ ПРОЕКТУ ACТIVE ПРОГРАМИ ERASMUS MUNDUS

В січні місяці 2014 р. відбулися планові семінари з питань організації виконання проекту ACТIVE європейської програми ERASMUS MUNDUS та консультації кандидатів на отримання грантів в Севастопольському Національному технічному університеті та Житомирському державному технологічному університеті. Семінар провели представники головного координатора проекту – Варшавської політехніки та співкоординатора проекту – НТУУ «КПІ». На семінар були запрошені всі бажаючі стати учасниками цього проекту. Про інтерес до проекту свідчить широка аудиторія семінарів як в Севастополі, так і в Житомирі: в них прийняли участь ректори університетів, проректори та декани, співробітники і студенти. Координатори проектів з Варшавської політехніки та НТУУ «КПІ» розповіли про задачі проекту та можливості участі в ньому для різних цільових груп і категорій студентів та співробітників університетів. Вони поділились досвідом роботи своїх університетів по залученню та допомозі майбутнім учасникам проекту, про враження тих, хто вже прийняв участь в подібних проектах. Зверталась увага на особливостях підготовки та подання заявки на участь в проекті, особливостях її розгляду комітетом менеджменту проекту.

active

Не дивлячись на те, що детальна інформація про проект викладена на його сайтах,  учасники семінару задали багато практичних питань що до своєї участі в проекті, вибору університету-партнера, складання програми навчання та перезарахування результатів прослуханих курсів, пошуку співкерівника дисертації, написання мотиваційного листа, умов навчання, проживання та можливостей екскурсійно-культурних програм.

active-coordinator

З співробітниками ректоратів та деканами обговорювались питання оптимальних періодів та термінів стажування студенів в університетах-партнерах проекту, їх гармонізації з навчальним процесом в рідному університеті, особливостей, пов’язаних з різною тривалістю навчання в університетах на одному й тому ж освітньому рівні, ефективність впливу програм мобільності на покращення організації та підвищення рівня навчального процесу.

Учасники проведених семінарів відзначали доцільність та значення таких заходів для підвищення ефективності проектів і виказали побажання зробити їх регулярними.

Л.Стецюк,

Координатор проекту в НТУУ «КПІ»