Історія факультету

«...КПІ ім. Ігоря Сікорського відродив традиції розвитку літальних апаратів, які закладалися на початку ХХ ст. в роботах професора М.Б. Делоне, розробках авіаконструктора І.І. Сікорського та конструктора космічних кораблів С.П. Корольова – легендарних студентів КПІ ... »

Це один із наймолодших факультетів Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, який створено для вирішення потреб України, як суверенної авіаційної та космічної держави. На травневій Раді НТУУ ”КПІ” в 1993 році, за ініціативою ректора інституту академіка М.З. Згуровського було прийнято рішення про організацію факультету авіаційних та космічних систем.

Одним із ініціаторів та фундаторів факультету виступило Національне космічне агенство України в особі його Генерального директора – академіка В.П. Горбуліна. Таким чином, до свого сторіччя НТУУ «КПІ» відродив на новому рівні традиції по розвитку літальних апаратів, що були започатковані на початку ХХ століття в працях професора М.Б. Делоне на кафедрі теоретичної механіки КПІ, розробках авіаконструктора І.І. Сікорського та конструктора космічних кораблів С.П. Корольова - студентів механічного факультету КПІ.

Першим деканом ФАКС був призначений професор, доктор технічних наук Михайло Антонович Павловський.

До складу факультету входять такі кафедри:

• Приладів та систем керування літальними апаратами
  • Теоретичної механіки
  • Автоматизації експериментальних досліджень
  • Інформаційно – вимірювальної техніки

Колективи кафедр факультету створили основу науково – дослідних інститутів та центрів автоматизації експериментальних досліджень;

• експериментальної інформатики та метрології
  • проблем механіки «Ритм»;
  • радіоелектронної техніки «ТОР»;
  • критичних технологій навігаційного приладобудування